Fighting for peace is like fucking for virginity...

last.fm

mp3 player

Kontakt

ICQ: 338328204 Offline forever

Jabber a e-mail: johnny64(kyslá_ryba)swissjabber(puntík)org Jabber Online Status Indicator

Skype: johnny64-konik SKYPE Online Status Indicator

Talker: Smejoland, CrAzY Talker

IRC: #LubomirR @ OperaNet, #iPodLinux @ freenode

Kalendár

« September 2018 »
P U S Š P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

RSS

RSS Articles

Googoth

Sústredko Stromu

Kategória: KoreÅ¡pondenčné semináre
Uložené: 2007 september 16, Nedeľa 14:45, Zmenené.: 2007 september 23, Nedeľa 18:15

Takže, v priebehu minulého týždňa som sa zas a znova flákal mimo domova, konkrétne pri Domaši, na ďalšom, mojom v poradí už treťom sústredení Stromu.

Toto sústredenie pre mňa bolo svojím spôsobom výnimočné. Prečo, to chápu ľudia, ktorí to chápať majú. A tí ostatní možno niekedy pochopia. A možno nie.

Pravdu povediac, som nesmierne rád, ako sa mi podarilo začleniť do tejto komunity ľudí, z ktorých väčšina býva v Košiciach a ich okolí. Netýka sa to, samozrejme, iba Stromu, ale okolo neho sa väčšina sústreďuje. A hlavne po tomto sústredení si naplno uvedomujem, že tak rád a často chodievam do Košíc kvôli všetkým tým ľuďom, nie len kvôli jednej osobe, ako som si myslel donedávna. (-:

Ale vráťme sa k samotnému sústredku. Z hľadiska programu to nebolo úplne ideálne, a to hlavne kvôli viacerým faktorom, ako nepriaznivé počasie a málo vedúcich -- na 32 účastníkov ich tam bolo najprv len 6, od polovice 7, keď prišla Dada.Aj napriek tomu si myslím, že svoju úlohu zvládli bravúrne a väčšina programu, ktorý sa vyskytol, bola výborne zvládnutá.

Nemôžem nespomenúť záverečné šifrovanie, ktoré zahŕňalo 4 šifry využívajúce materiál, ktorý sme dostali v priebehu sústredka a tváril sa krajne nenápadne, teda o to väčšie bolo prekvapenie, keď sme ho využili. Na konci tejto ``minišifrovačky'' bola mozaika fotky neďalekých telefónnych búdiek poskladaná z kartičiek pexesa, ktoré dostal každý účastník iné. Popri tom boli využité označovacie mašinky na lístky z MHD so starým dierkovacím mechanizmom. Pravdu povediac, bol som naozaj veľmi, veľmi príjemne prekvapený.

Taktiež spomeniem asi najsilnejší zážitok sústredenia, čo sa týka oficiálneho programu -- ``psychohru'', ktorá vlastne nebola ničím iným, ako takmer klasickým senátom v rámci družiniek s témami úplne klasickými senátovými, počnúc klamaním rodičom, cez ťaháky v škole až po vzťahy medzi chlapcom a dievčaťom z mnohých uhlov pohľadu. Vtedy som si uvedomil (resp. až potom), že ten natvrdlý introvert, ktorým som bol ešte pár rokov dozadu, sa mi stále vzďaľuje, pretože v rámci našej družinky som vlastne väčšinu času rozprával ja, čo je dosť rozdiel oproti všetkým doterajším senátom, kde som väčšinou len počúval. Len teraz je namieste otázka, či to je zmena k lepšiemu, alebo nie.

No nech je ako chce, toto sústredko bolo naozaj výborné a aj napriek pochybnostiam, či sa tam budem schopný nejak zabaviť, ktoré mu predchádzali, užil som si ho tak akurát.

Trvalý odkaz
Mustang
2007 september 16, Nedeľa 16:46; IP: 0.0.0.0
krasne zhrnutie:o) nedalo mi neusmiat sa pri istej narazke;o) co sa tvojej zmeny tyka,myslim zeje to zmena k lepsiemu, presla som podobnou a nelutujem to.
jo, a som rada, ze dejove vecisi nechal na mna, neboj, v dohladnom case sa prispevok na mojom blogu objavi;o)

Dovolim si edit, dufam ze sa neurazis, ale toto je 47. komentar na mojom blogu! (-:
Powered by sBLOG XHTML 1.0 Strict PHP CSS
Miestny čas: 2018 september 22, Sobota 15:21 GMT+1
Powered by sBLOG © 2005 Servous