Fighting for peace is like fucking for virginity...

last.fm

mp3 player

Kontakt

ICQ: 338328204 Offline forever

Jabber a e-mail: johnny64(kyslá_ryba)swissjabber(puntík)org Jabber Online Status Indicator

Skype: johnny64-konik SKYPE Online Status Indicator

Talker: Smejoland, CrAzY Talker

IRC: #LubomirR @ OperaNet, #iPodLinux @ freenode

Kalendár

« September 2018 »
P U S Š P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

RSS

RSS Articles

Googoth

Haluz 2007

Kategória: KoreÅ¡pondenčné semináre
Uložené: 2007 september 16, Nedeľa 15:44, Zmenené.: 2007 september 23, Nedeľa 18:21

Hneď deň po návrate zo sústromenia som sa pustil do ďalšej zábavky, konkrétne do terénnej časti Haluze 2007.

Väčšina z vás si asi ešte pamätá môj toľko ospevovaný príchod na sústredko Stromu pred rokom tesne po terénnej časti Haluze 2006. Kto nepozná, nech sa ma spýta, alebo nech sa spýta niekoho, kto ho pozná, som zvedavý, aký mýtus sa z toho vyvinie. (-; Každopádne, teraz som si to vymenil a po Strome som sa pustil do haluzenia.

Ešte v piatok ráno som si myslel, že náš tím, Fire of Darkness, bude pozostávať z piatich členov, čo je maximálny počet členov na tím. Aké potom bolo moje prekvapenie, keď včera ráno som sa dozvedel, že Tinku nepustili rodičia a že Elfinka nakoniec nejde. Tým sa náš tím zredukoval na mňa, Allu a Morgotha.

No čo už. Tak som sa včera ráno rýchlo aspoň sčasti vybalil po sústredku, vybehol na nákup a zbalil som sa na Haluz. Musím povedať, že hmotnosťou bol batoh porovnateľný s tým, čo som so sebou vláčil na šifrovačke na poslednom FKS.

O druhej poobede začala samotná hra. Prvé (resp. druhé) stanovište bolo, ako sme predpokladali už od zverejnenia miesta štartu a potreby vziať aspoň jedny plavky na tím, na ostrove na Zlatých Pieskoch. Tak som tam preplával v tej fajne zimnej vode, zobral zadanie a preplával naspäť. Pri ostrove som si porezal nohu o nejakú rozbitú fľašu na dne, ale ešte že sme mali v tíme zdravoťáčku. (-:

Podľa šifry sme usúdili, že ďalšia je niekde okolo Vinobrania, tak sme sa tam pobrali, ale keď sme tam nepochodili (aspoň sme sa podaktorí naobedovali (-: ), radšej sme zašli na Zochovu po terénny hint. Tam sme okamžite šifru vyriešili a išli do Rapošovho parku po ďalšiu.

Po asi 15 minútach hľadania sme šifru našli a pustili sa do riešenia, čo sme zvládli tak do pol desiatej večer. Riešenie bolo jednoznačné, len sme mali trošku problém so sčítaním a odčítaním písmen, lebo sme sa ponáhľali. (-: Ale nakoniec sme šifru rozlúštili a pobrali sa po ďalšiu ku jazeru Rohlík.

Tam sme však zakaprili na dlhšiu dobu. Okolo jednej ráno sme si povedali, že na to kašleme a preskočíme ju. Presunuli sme sa teda na ďalšie stanovište, ktoré bolo na konci Peknej cesty, kde sme šifru našli hneď a postili sa okamžite do jej lúštenia, ale na troch rozložených karimatkách sa v horizontáonej polohe v spacáku veľmi zle rieši, preto Morgoth takmer hneď zaspal a my sme ho nechali, ja som pod dekou chvíľami podriemaval a jediná Alla sa pokúšala riešiť celý čas. Ja som sa snažil pomôcť aspoň v tých chvíľach, keď som bol bdelý.

Problém pri oboch týchto šifrách však bol v nedostatku nápadov a jednoducho nám nezišlo na um správne riešenie, resp. v tej druhej sa vraj Alla pokúšala o správne riešenie, len z nesprávnej strany, takže nedávalo zmysel. Škoda, že som práve vtedy driemal.

O pol deviatej sme sa rozhodli, že zobudíme Morgotha a hru vzdáme. Ten súhlasil, ale my sme chceli neherne pokračovať v hľadaní ďalších šifier, zatiaľ čo Morgoth chcel ísť už spať domov, tak sme sa rozdelili. Dostali sme teda polohu ďalšieho stanoviska a aj sme sa pobrali správnym smerom, ale po hodine chôdze lesom sme usúdili, že ideme príliš dlho, našli sme nejaký prameň, ktorý cca zodpovedal polohou, ale tam nič nebolo, tak sme to vzdali definitívne a pobrali sa do cieľa.

Tam sme došli asi ako prví okolo štvrť na 11, teda nikto iný z účastníkov tam nebol. Tam nám tiež orgovia povedali, že sme takmer mali to riešenie piatej šifry, aj sme sa dozvedeli, že ďalšie šifry by nám asi išli podstatne lepšie. No čo už, shit happens. Taktiež tá šifra, po ktorú sme išli neherne, bola vraj za najbližšou zákrutou...

Pred jedenástou už musela Alla ísť domov, tak som ju odprevadil na električku a keď som sa vrátil do cieľa, už tam boli Chetiti. Časom sa nazbierali všetky tímy a došiel aj víťazný tím CS Spojka, ktorý v čase môjho odchodu mal ako jediný prejdenú celú trasu. Orgovia odovzdali cenu, ktorej hlavnou podstatou bol posledný exemplár ukufláku, ktorý sa podarilo zachrániť pred šialeným profesorom. V podstate išlo o veľkú misu plnú všelijakého sladkého chutného želatínovitého materiálu.

No a čo ja? Pravdu povediac, som zo seba mierne sklamaný. Myslel som, že mám na viac. Ale čo už, stalo sa. Ale to nie je hlavný dôvod mojich výkyvov nálady, ktoré pravdepodobne budú nasledovať. Vlastne ani tak nesúvisia so samotnou Haluzou. Asi si tým vynahradím to sústredko, ktoré sa zaobišlo bez podobných komplikácií...

A len dodám offtopic na koniec, pre zvedavých:

Slaves of our hearts, that's what we are...
(Xandria -- Like a Rose on the Grave of Love)
Trvalý odkaz
Mustang
2007 september 16, Nedeľa 16:53; IP: 0.0.0.0
no skoda zesa vam to nakoniec nepodarilo ako ste chceli. kazdopadne to bol aj tak pekny zazitok;o)
btw, bola tam aj katka M? lebo mi pisala ze riesia, ale neviem ci sla aj na terennu cast.
(-K JohnNy
2007 september 17, Pondelok 17:15; IP: 0.0.0.0
Ano ano, bola... Stretli sme ich naposledy ked sme riesili logiku v Raposovom parku a chcel som sa spytat, ci si nezaspievame Tobiasa, ale nejak som na to popri cumeni na to, ako Alla riesi a snahe pochopit, co tam ako a preco robi, pripadne obcas poopraveni, zabudol... Maybe next time. (-:
Powered by sBLOG XHTML 1.0 Strict PHP CSS
Miestny čas: 2018 september 22, Sobota 15:24 GMT+1
Powered by sBLOG © 2005 Servous