Fighting for peace is like fucking for virginity...

last.fm

mp3 player

Kontakt

ICQ: 338328204 Offline forever

Jabber a e-mail: johnny64(kyslá_ryba)swissjabber(puntík)org Jabber Online Status Indicator

Skype: johnny64-konik SKYPE Online Status Indicator

Talker: Smejoland, CrAzY Talker

IRC: #LubomirR @ OperaNet, #iPodLinux @ freenode

Kalendár

« August 2018 »
P U S Š P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

RSS

RSS Articles

Googoth

Pain of Salvation - BE

Kategória: Hudba, môj únik z reality
Uložené: 2007 november 19, Pondelok 21:19

Kukám, že sa v poslednej dobe nejak často venujem blogu, ale tak keď je o čom, tak prečo nie... Ale nie o tom som chcel... Dneska cestou domov, ako som tak sedel v autobuse, pustil som si album BE od progresívnej metalovej skupiny Pain of Salvation. Tento album som si síce už vypočul viackrát, ale... až teraz som sa započúval do textov.

...a ako som tak počúval, začal sa mi stále viac a viac páčiť... Tak som si povedal, že keď prídem domov, pustím si ho ešte raz a radšej si tie texty popri tom budem aj čítať. A veru, hmm, tak sa zdá, že hneď, ako prestanem fičať na The Cry of Silence od Draconian, tento album asi začne podstatne stúpať u mňa v rebríčkoch na last.fm... (-: (-:

O čo vlastne ide? Nuž, tento album prezentuje príbeh. V podstate tento príbeh je alternatívny pohľad na kreacionistickú teóriu o vzniku sveta. Časť príbehu je prezentovaná z pohľadu božskej entity, časť z pohľadu ľudstva a jednotlivca. Viac-menej je to nekonečný cyklus diania. Detaily príbehu nechcem rozoberať. Kto chce, nech si ho vypočuje. Niektoré veci tak či tak nie sú úplne jednoznačne opísané a nechcem nikoho ovplyvňovať v tom, ako to pochopí.

No a z hudobného hľadiska tento album tiež má čo ponúknuť, čo sa síce dalo čakať, nakoľko skupina Pain of Salvation produkuje vysokokvalitný progresívny metal, ale to nie je všetko, čo sa tu dá začuť. Žánrovo má naozaj široký záber, od klavírnej inštrumentálky cez pesničku v štýle folklóru, gospelovú modlitbu, dielo hodné Broadwayského muzikálu až po klasické a neodmysliteľné heavy-metalové pasáže... (Áno, nechal som sa trošku inšpirovať Wikipédiou... d-: )

A aby som sa dostal aj k podstate, kde to zohnať? No mali by to mať v najbližšom obchode s hudbou... d-: Nie, taká sviňa nie som. Dve pesničky sa dajú vypočuť tuto kúsok vľavo a celý album sa dá stiahnuť tutaj. Nuž a niečo viac o albume a príbehu sa dá nájsť na oficiálnej stránke albumu. Tam je okrem iného aj kompletný prepis preslovu Animae (božskej entity)...

Nuž a asi si všimnete v texte jednej z pesničiek na konci takú poznámku, hovoriacu

CLUE: pay attention to the radio...
Jediný problém je, že popri tom rádiu, ktoré tam hrá na pozadí, je počuť ešte veľa iných zvukov, ktoré ho vcelku úspešne prekričia, a teda je veľmi ťažké mu rozumieť... Guglil som teda, guglil, až kým som nenašiel toto. Tam sú aj prepisy väčšiny takýchto hovorených útržkov na pozadí, ktoré v oficiálnych textoch nefigurujú. In fact, nakoniec som to nevyguglil, ale našiel cez Wiki... (-:

No a last, but not least, v podstate za to, že som sa o takej skupine, ako je Pain of Salvation, dozvedel len a len thanks to Aryanna, konkrétne jej playlist@last.fm... (-: Takže... Ďakujem.

Trvalý odkaz
Powered by sBLOG XHTML 1.0 Strict PHP CSS
Miestny čas: 2018 august 21, Utorok 02:09 GMT+1
Powered by sBLOG © 2005 Servous